Somali'nin başkenti Mogadişu'da iki restoranda düzenlenen bombalı saldırı eylemi nedeniyle 31 kişi hayatını kaybetti.

Somali başkentindeki otel ve lokantalar teröristlerin hedefindeydi. Saldırıyı Eş Şebab örgütü üstlendiğini ifade etti.

Somali'nin başkenti Mogadişu'da bulunan iki restorana karşı yerleştirilen bombalar patlatıldı. Bombalama eylemi sonrasında ölen insanların sayısı 31 olarak söyleniyor, en az 40 kişinin de patlama sonucunda hayatını kaybettiği bildiriliyor.

Bombayı insanların arasında patlatan ve kendisi de parçalara ayrılan intihar eylemcisi lokanta olarak da istifade edilen bir otel önünde taşıtını havaya uçurduğunu dile getirdi.

RADYODA OLAYI ÜSTLENDİLER

Patlama sebebiyle otelin yan tarafında bulunan başka bir restorantın içinde bulunan insanların etkilendiği belirtiliyor.

Saldırının mesuliyetinin terör örgütü Eş Şebab’ın üzerinde olduğu ifade edildi. El Andalus adlı kanalda eylemin sorumlusunun kendilerinin olduğunu açıklayan örgüt üyeleri, intihar eylemi saldırısının nedeninin İslam'a uygun olmayan yerler olması sebebiyle gerçekleştirdiklerini söylediler.

Teröristlerden en az ikisinin emniyet mensuplarınca ele geçirilip etkisizleştirildikleri ifade edildi. Ayrıca başka iki firmaya da aynı zamanda saldırı düzenleyip içerde bulunan insanları alıkoymuş olabilecekleri ifade ediliyor.