Amerika Birleşik Devletleri’deki Fastfood devi MCdonald’ Snapchat aracılığa ile 250 bin kişi işe alacağını duyurdu.
McDonald's'tan yapılan yazılı duyuru da, genç insanlar arasında yaygın kullanılan Snapchat uygulamasıyla bu kış sezonunda Amerika genelinde muhtemelen 250 bin kişinin işe başlatacağını duyurdu.

Mc Donald’dan yapılan açıklamada, Snapchat üzerinden McDonald's çalışanlarının 10 saniyelik görüntülerini izleyen kullanıcıların, firma ve çalışma koşulları hakkında ilk elden enfasmasyon yapabilcekleri belirtildi.
Kullanıcıların, kendi muhitlerindeki McDonald's bayilerinde görev için Snapchat üzerinden ulaşılabilen başvuru formu doldurarak internetten iş başvurusunda bulunabileceklerini diye duyuruldu.

McDonald's'ta çalışanların yaklaşık yarısının 17-23 yaş arasında olduğuna işaret eden uzmanlar, gençler arasında yaygın kullanılan Snapchat uygulamasıyla şirketin ABD iş gücü pazarındaki çocukların ilgisini çekmeye çalıştığını belirtiyor.
Uzmanlar, ABD'de 16-24 yaş arasındaki iş gücü grubunda bulunanların sayısının her yıl düştüğüne dikkati çekerek, McDonald's'ın yaz sezonunda artan talebi karşılamak için genç nüfusa daha çok odaklandığını vurguluyor.

ABD Çalışma Bakanlığı verilerine göre, bu yaz ABD genelindeki gençlerin üçte birinden azının yaz döneminde bir işte çalışması bekleniyor.