Skandal Hata! Müslüman Başkanı Eleştirmek İsterken Rezil Oldu

İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin İngiltere'deki lideri Tommy Robinson, Londra Belediye Başkanı Müslüman Sadiq Khan'ın eşini hedef almak isterken rezil oldu.

Skandal Hata! Müslüman Başkanı Eleştirmek İsterken Rezil Oldu

Kendilerini "Batının İslamlaşmasına Karşı Vatansever Avrupalılar" şeklinde tanımlayan İslam ve göçmen karşıtı PEGIDA hareketinin İngiltere'deki lideri, İngiliz Savunma Ligi'nin (EDL) eski Başkanı Tommy Robinson skandal bir hataya imza atmasıyla gündeme oturdu.

Londra Belediye Başkanı seçilen Pakistan göçmeni İngiliz Müslüman Sadiq Khan'ın eşi avukat Saadiya Ahmet'in seçimden önce başörtüsüz olduğunu, seçim için başörtüsü kullandığını ileri süren Robinson, buna kanıt olarak Khan'ın arkasında duran başörtülü bir kadının fotoğrafını paylaştı.

EŞİNİ KARIŞTIRDI

Ancak Robinson'ın başka bir kadını, Khan'ın eşiyle karıştırdığı ortaya çıktı. Robinson hedef gösterdiği kadın ise Khan'ın seçim kampanyası sorumlusu Sarah Joseph çıktı.

Hata yaptığının ortaya çıkmasının ardından Robinson attığı tweeti sildi. Sarah Joseph ise Robinson'a Twitter hesabından sert çıktı. Sarah Joseph, Robinson'ın nefretinin gözünü kör ettiğini söyledi. Robinson sosyal medyada alay konusu oldu.

İşte Robinson'ın sildiği o paylaşım...

(Seçimden önce ve sonra)

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri