Salahaddin Ve Kerkük'te Deaş'a Darbe

Irak'ta Kerkük ve Salahaddin illerinde terör örgütü DAEŞ'a operasyonlar başlatıldı. Ali Hüseyin açıklamalarda bulundu.

Salahaddin Ve Kerkük'te Deaş'a Darbe

Salahaddin Ve Kerkük'te Deaş'a Darbe

Irak'ın Kerkük ve Salahaddin kentlerinde kırsal alanlarında saklanan terör örgütü DEAŞ üyelerine karşı geniş kapsamlı operasyon için düğmeye basıldı.

Salahaddin vilayetinde görevli Teğmen Ali Hüseyin, ''Salahaddin ve Kerkük kentlerinde DAEŞ'e yönelik operasyon başlatıldı'' dedi.

DAEŞ mensuplarının iki kent arasındaki geniş kırsal arazilerde gizlendiğini dile getiren Hüseyin, bölgedeki operasyonun 3 gün süreceğini söyledi. Kerkük ve Salahaddin kentleri arasında yüzlerce köyün bulunduğunu bildiren Hüseyin, DAEŞ'in burada terör saldırıları düzenlediğini ifade etti.

Hüseyin, operasyonun yapıldığı bölgede DEAŞ terör örgütü mensuplarına ait çok sayıda silah, mühimmat ve yaşam malzemesi ele geçirildiğini bildirdi.

2017'DE GERİ ALINDI

Terör örgütü DAEŞ, Haziran 2014'te Irak'ın Musul, Salahaddin ve Enbar vilayetlerinin tamamı ile Diyala ve Kerkük illerinin bir kısmını ele geçirmiş, söz konusu bölgeler yıllar içinde örgütten geri alınmıştı. Eski Başbakan Haydar el-İbadi, 9 Aralık 2017'de DAEŞ'e karşı zafer kazanıldığını duyurmuştu.

Irak'ın DAEŞ'ten temizlenmesinin üzerinden 2 yıl geçmesine rağmen, örgütün söz konusu illerin kırsal bölgelerinde saldırıları sürüyor.

 

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR