Ünlüleri ve devlet görevlilerini kandıran sahte prens yakalandı.

İtalya'da senelerdir "Karadağ ve Makedonya Prensi Stefan Cernetic" ve "Makedonya Büyükelçisi" olarak bilinen, kendilerini bu sıfatla takdim eden iki şahıs, ücretsiz lüks tatiller yapmışlar, resmi görevlilerle özel toplantılar gerçekleştirmişlerdi.

Sahte prens 57 yaşındaki C.S. ile "büyükelçisi" 63 yaşındaki S.S. geçtiğimiz yaz sürdürdükleri lüks bir tatilin sonrasında yakalandılar.

İki sahtekârın İtalya'nın güneyindeki Puglia tatil yöresinde 5 yıldızlı bir otelde gerçekleştirdiği tatilin faturası, otel idaresi tarafından hakiki Makedonya Büyükelçisi'ne gönderildi.

Büyükelçiliğin İtalyan Dışişleri Bakanlığı'na şikâyet göndermesi sonrasında olay hakkında incelemeye konuldu.

VATİKAN’DAN MONACO’YA DEVLET BAŞKANLARIYLA GÖRÜŞMÜŞLER

Aylarca devam eden araştırmanın neticesinde, sahte prens C.S.'nin Torino'da yaşadığı yerde birçok sayıda sahte diplomatik belgeler, nişanlar, damgalar, sertifikalar bulundu.

C.S. ve S.S.'nin, sahte kimliklerinin inanırlığını arttırmak maksadıyla internet üzerindeki sayfalarından ve hususi bir internet sitesi kurduğu, öte yandan diplomatik plakalı ve Makedonya bayraklı bir lüks otomobillerinin de olduğu ifade edildi.

İkilinin bu şekilde yöntemler kullanarak Monaco Prensi'nden Vatikan'ın başbakanı mertebesindeki Devlet Sekreteri Kardinal Pietro Parolin'e, ekonomi ve eğlence âleminin meşhur simalarına değin birçok miktarda insanı dolandırdığı tespit edildi.