Rusya Federal Bilgi Teknolojileri ve Kitle İletişimi Denetleme Kurumu (Roskomnadzor) Başkanı Aleksandr Jarov, Rusya'daki kişisel veri depolama kanununa uymaması durumunda sosyal paylaşım sitesi Facebook'u engelleyeceklerini ifade etti.

Öte yandan Facebook, WhatsApp uygulamasını kendi mobil platformunun içine entegre yapmaya çalışıyor.

Facebook, müşterilerine daha iyi hizmet verebilmek adına güncellemeler üzerinde çalışmaya devam etmekte..

MOBİL UYGULAMASININ İÇİNE TAŞIYACAK

Facebook yeni güncellemesinde dünyanın en çok revaçta mesajlaşma uygulaması olan WhatsApp’ı, kendi mobil uygulamasının içine taşımaya hazırlanıyor.

Facebook uygulaması içindeki WhatsApp kısayolu şu anda uygulamanın Android sürümünde test yapılmakta. Fakak bazı iOS kullanıcıları için de gelebilme olasaılığı var.

FACEBOOK'TAN ÇIKMADAN WHATSAPP'A ERİŞİM

Şimdilik sadece Danimarka'daki bir takım kullanıcılara sunulan özellik, uygulama içine girdiğinizde, sık kullanılanlar sekmesinde isminizın hemen altında duran WhatsApp butonundan oluşmakta. Bu butona bastığınızda Facebook’tan çıkmadan WhatsApp’a erişebilmektesiniz.

Öte yandan Sosyal medya devi Facebook İngiltere Premier Ligi'nin canlı yayın haklarını almayı hedefliyor.

Guardian'da yer bulan habere göre satış gerçekleştiğinde İngiliz kulüplerinin gelirlerinde büyük bir yükseliş yaşanması bekleniyor.

Manchester United Başkan Yardımcısı Ed Woodward, teknoloji firmalarının son senelerde futbola gösterdiği ilgiye dikkat çekmişti.

2016-19 seneleri için yayın haklarının BSkyB ve BT'ye satılması karşılığında 8.4 milyar sterlin alındığını belirten Woodward, Amazon'un Sky'a ATP Tenis yayın hakları için senelik 10 milyon sterlin ödediğini açıkladı. Amazon'un NFL canlı yayınları yaptığını da belirten Woodward, Amerikan futbol ligi MLS'in de Facebook'la sezonluk 22 maç yayını için anlaşma yaptığını duyurmuştu.