Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasily Nebenzia, ABD'nin, Kuzey Kore'nin nükleer silah ve balistik füze programlarını desteklemesi nedeniyle Rusya'ya yaptırım uygulama kararına dair "Rusya ile bağlantılarını düzeltmek istediğini belirten ABD'nin bu hasmane adımı pozitif atmosfer oluşturulmasına yardımcı olmayacak." ifadelerini kullandı.

Rusya'nın Birleşmiş Milletler (BM) Daimi Temsilcisi Vasily Nebenzia, basın mensuplarına verdiği demeçte, ABD'nin tek taraflı yaptırımlarını kınadıklarını ve bu yaptırımların meşru olmadığını dile getirdi.

BU ADIM POZİTİF ATMOSFER OLUŞTURMAYACAK

Vasily Nebenzia, "Rusya ile bağlantılarını iyileştirmek istediğini ifade eden ABD'nin bu hasmane adımı pozitif atmosfer oluşturulmasına yardımcı olmayacak." dedi.

ABD yönetimi, Kuzey Kore'nin nükleer silah ve balistik füze programlarını destekledikleri gerekçesiyle çoğu Rus ve Çinli 16 kişi ve kuruluş hakkında yaptırım kararı vermişti.

Öte yandan Yemen'de meydana gelen insani kriz hakkında da değerlendirme yapan Nebenzia, "Yemen'deki insani durum dehşet verici ve yardıma muhtaç insanlar için acilen harekete geçilmeli." duyurusu yaptı.

Rusya'nın yaptığı bu sert açıklamaya ABD'nin ne cevap vereceği ise merak konusu.