17 Temmuz 2019
  • Istanbul 23.33°
  • Ankara 21.11°
  • Izmir 24°
İmsak 03:46
Güneş 05:39
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:41
Yatsı 22:26
BIST98.028
Dolar5,7199
Euro6,4216
Altın258,51

Rusya'dan ABD'ye Kimyasal Tepkisi!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Beyaz Saray'dan gelen açıklamayı, "teröristlere provokasyon daveti" olarak gördüklerini bildirdi

Rusya'dan ABD'ye Kimyasal Tepkisi!

Rusya Dışişleri Bakanlığı, Beyaz Saray' ın "Beşşar Esed rejiminin Suriye' de yeni bir kimyasal silah saldırısı hazırlığı yaptığı" yönündeki beyanlarını, "teröristlere provokasyon daveti" olarak gördüklerini ifade etti.

Bakanlığın resmi internet sitesinden gelen açıklamada, Beyaz Saray Sözcüsü Sean Spicer' ın Suriye' de yeni bir kimyasal silah saldırısı hazırlığı olduğuna dair beyanlarına tepki gösterildi.

Gelen açıklamada, "Kitle imha silahlarına dair yeni imaları, Suriye' de faaliyet gösteren teröristlere, aşırıcılara ve silahlı muhaliflere sonunda Esed' in cezalandırılacağı bir provokasyon düzenleme daveti olarak görüyoruz." ifadeleri kullanıldı.

RUSYA'DAN GEÇMİŞİ HATIRLATMA! ABD GEÇMİŞ HATALARINDAN DERS ÇIKARMIYOR

Benzer "senaryoların" daha önce Irak ve Libya gibi ülkelerde uygulandığı ileri sürülen beyanlarda, ABD' nin geçmiş hatalarından ders almadığı savunuldu. Yapılan açıklamada, Washington' a evrensel hukuk kurallarını ihlal edecek faaliyetlerden uzak durma ve Suriye' de terör ile mücadeleye odaklanma çağrısında bulunuldu.

ABD yönetimi, Beşşar Esed rejiminin Suriye' de kitlesel sivil ölümlerine neden olabilecek yeni bir kimyasal saldırı hazırlığında olduğunu iddia ederek böyle bir saldırı durumunda rejimin "ağır bir bedel ödeyeceğini" duyurmuştu.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri