St. Petersburg Politics kuruluşu, siyasi aktiviteleri, krizleri ortadan kaldırma, kitleleri kontrol, toplumsal beklentiler gibi bir çok konuda üst düzey Rus politikacıların yorumladığı bir araştırmada bulundu.

İLK SIRADA MEDVEDEV VAR

Siyasetçilerin göstermiş olduğu performansları kıyaslayan katılımcılar, yapılan araştırmada Başbakan Dmitriy Medvedev’ e 21 puan vererek, onu Putin’ den sonra başkanlık görevine gelmesi "en uygun kişi" olarak gösterdi. Başbakan Medvedev, 21 puan ile ilk sıraya yerleşti.

ARALARINDA FARK YOK...

Moskova Belediye Başkanı olan Sergey Sobyanin de 19 puan ile Medvedev’ i izledi. Tula Bölgesi Valisi olan Aleksey Dyumin de 18 puanla sıralamada ancak üçüncü olabildi

Öte yandan geçtiğimiz günlerde Eski KGB ajanı olan ve uzun bir zamandır Rusya' nın Devlet Başkanı olan Vladimir Putin, Kaliningrad bölgesinde düzenlenen Altyapı Geliştirme Toplantsı adına Kremlin' de bakanları ile toplandı.

BİR DOKUNDU BİN AH İŞİTTİ

Bu beraberliğin ana konusu hususunda bakanlarından tek tek verileri elde eden Devlet Başkanı Putin, Ekonomi Bakanlığı Özel Kalem Müdürü olan Andrey Ivanov' a bir sualde bulunarak "ruble ile gümrük vergisi hesaplanması" hususunda ne kadar yol alındığını sual etti. Gündemde olan hususun hala çalışmalarının devam ettiğini ifade eden Özel Kalem Müdürü İvanov' a Vladimir Putin' den tepki geldi.