Rusya'da İşsizlik Tavan Yaptı!

Rusya’da işsizlik oranlarında geçen yıla göre artış olduğu belirlendi.

Rusya'da İşsizlik Tavan Yaptı!

Rusya'da 2017 Mayıs ayı işsiz sayısının 848.8 bin kişi seviyesinde bulunduğu, bu verilerin geçen yıla oranla artış seviyesinde arttığı vurgulandı.

RUSYA’DA İŞSİZLİK ARTTI

Rusya Çalışma Bakanlığı’nın yapmış olduğu açıklamalara göre 2017 yılının Mayıs ayında resmi olarak kaydedilen işsiz sayısının 848.8 bin kişi seviyesinde olduğu vurgulanmıştı, fakat bu verilerin önceki yılın aynı dönemine göre yüzde 9 artış olduğu belirlendi.

RUSYA ÇALIŞMA BAKANLIĞININ YAPMIŞ OLDUĞU AÇIKLAMALARA GÖRE İŞSİZLİK ORANLARINDA ARTIŞ VAR

Rusya Çalışma Bakanlığı basın mensuplarına yaptığı açıklamada, “24-31 Mayıs 2017 tarihlerinde istihdam bürolarında kaydedilen işsizlerin sayısı yüzde 0.4 oranında gerilerek 848 766 kişi seviyesine vardı. Önceki yılın aynı döneminde bu gösterge 1.012.471 kişiydi. Böylelikle yüzde 9’luk artış söz konusu olabilir“ denilerek açıklama yapıldı.

RUSYA’DA İŞSİZLİK ÖNLENEMİYOR

Geçtiğimiz günlerde işsizlik oranı başta Kırım, Tuva, Yakutistan Cumhuriyetleri, Sahalin, Kaluga, Tümen ve Murmansk Oblastları olmak üzere Rusya’nın 50 bölgesinde azalma gösterirken 33 bölgede işsizlerin sayısı artış gösterdi.Rus hükümeti işsizliği önlemek için yeni çalışmalar başlattı.Putin'nin çalışma bakanına verdiği talimatla ekstradan önlemler alınması gerektiğini ve işsizlik oranlarının sene sonuna kadar düşürün talimati verdiği öğrenildi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri