8 KİŞİYİ BIÇAKLA YARARALADI POLİSLERCE ÖLDÜRÜLDÜ

Rusya' nın Surgut şehrinde bir kişi eline aldığı bıçak ile etraftaki insanlara saldırdı. Polis 8 kişiyi yaralayan saldırganı kısa bir süre içerisinde durdurmaya çalıştı fakat başaramayınca öldürdü. Rusya Soruşturma Komitesi saldırı eyleminin yerel saat ile 11.20'de gerçekleştiğini bildirdi. 8 şahsı bıçak ile yaralayan bıçaklı saldırganın polis tarafından vurularak öldürüldüğü ifade edildi.

YARALILAR HASTANEYE KALDIRILDI

Rus güvenlik güçleri saldırı eyleminde bulunan kişinin kimliğini ve saldırı sebebini tespit etmeye çalıştığını bildirdi.

Öte yandan Finlandiya' nın Turku şehrinde bıçaklı saldırı eylemi yapğan bir şahıs orada geçmekte olan vatandaşlara dehşet dolu dakikalar yaşattı. İddiaya göre; elinde bıçak olduğu düşünülen bir şahıs çevredekilere bıçak salladı.

SALDIRIDA 2 KİŞİ ÖLDÜ

Finlandiya’ nın Turku şehrinde yapılan bıçaklı saldırı eyleminde 2 kişinin yaşamını yitirdiği ifade edildi.

KAÇIŞ ANLARI...

Yapılan saldırı eylemine dair ilk görüntüler gelmeye başladı. Görüntüde çevredekilerin panik halinde olay yerinden kaçmaya başladığı görülüp, bağırışmaların yükseldiği duyulmakta.

POLİSTEN AÇIKLAMA GELDİ

Yapılan saldırıdan sonra operasyon ve araştırma faaliyetleri başlatan Finlandiya polisi Twitter' dan, "Şüpheli şahıs bacaklarından vuruldu." ifadesinde bulunurken, "İnsanlara, Turku' nun merkezine gitmemelerini tavsiye ediyoruz." şeklinde açıklamada bulundu.