Rusya Meydan Okudu!

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, "Her türlü saldırgana ‘kabul edilemez’ tahribatlar verebilecek güçteyiz" açıklamasında bulundu.

Rusya Meydan Okudu!

Rusya Genelkurmay Başkanı Valeriy Gerasimov, Rus Stratejik Nükleer Kuvvetleri’nin yüzde 74 oranında modern silah donanımına sahip olduğunu ve ellerinde füze savunma sistemleri olanlar da dahil, her türlü saldırgana kabul edilemez düzeyde bir tahribat verme kapasitesinde olduğunu söyledi.

Rusya Savunma Bakanlığı’ndaki bir toplantıda konuşan Gerasimov “Hava ve deniz stratejik nükleer güçlerimizdeki modern silah donanımı oranı yüzde 74’e kadar çıkarıldı” dedi.

Gerasimov açıklamalarına “Bugün stratejik nükleer güçlerimiz ellerinde füze savunma sistemleri olanlar da dahil her türlü saldırgana kabul edilemez düzeyde tahribat verme kapasitesine sahip” sözleriyle devam etti.

Gerasimov, silah kontrolü alanındaki uluslararası anlaşmalardaki kısıtlamalar çerçevesinde nükleer güçlerin askeri kapasitesini arttırma yönünde çalışmalar gerçekleştirdiklerini de belirtti.

Yorum Yaz