Rusya: 'Ermenistan-Azerbaycan Arasında Arabuluculuk Yapmaya Hazırız'

Rusya Devlet Başkanı Putin, Azerbaycan-Ermenistan hududunda yaşanan çatışmayı masaya yatırmak için Güvenlik Konseyini topladı.

Rusya: 'Ermenistan-Azerbaycan Arasında Arabuluculuk Yapmaya Hazırız'

Rusya: 'Ermenistan-Azerbaycan Arasında Arabuluculuk Yapmaya Hazırız'

Azerbaycan-Ermenistan hududunda yaşanan çatışmanın masaya yatırıldığı toplantıda, süregelen gerginlikten kaygılandıklarını ve tarafların ateşkes sürecini sağlamasına ihtiyacı olduğu kaydedildi.

Kremlin Sözcüsü Dmitriy Peskov, Rusya'nın iki ülke arasında arabuluculuk yapmaya hazır olduğunun altı çizdi.

12 TEMMUZ'DA SALDIRI GİRİŞİMİNDE BULUNULMUŞTU

Ermeni askerleri, 12 Temmuz'da hududunda Tovuz bölgesinde Azerbaycan askerlerine saldırmış, Azerbaycan'ın karşılık vermesinin ardından geri çekilmek zorunda kalmıştı.

Çatışmada, Azerbaycan ordusundan biri üsteğmen olmak üzere dört asker şehit düşmüş, 4 asker yaralanmıştı.

İlerleyen günlerde süren çatışmalarda, Azerbaycan biri tümgeneral olmak üzere 8 askerini şehit vermişti.

Site Yorumları

  1. taraf tutmadan yapacaksa buyursun ama Ermenistan da üstlerim var mantığı olacaksa aklında hiç girmesin bu işe sonuçta sözüne güvenilmez bir Ermenistan var ortada Azerbaycan ve Türkiye de sorulsa sözüne ne kadar güvenilir diye güvensizlik çıkar oylamadan Rusya kesin çözüm için tarafsız gözle bakmalı bu konuya Türkiye taraf Azeri kardeşlerimizi hayatta yanlız bırakmayız ama Rusya tarafsız olabilecek mi ilk kurşunu sıkan taraf suçlu olur diyebilecek mi sonuçta Ermenistan onlarda destek göreceklerini bildikleri için bu cesareti buluyorlar

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR