Amerika Birleşik Devletleri Başkanı Donald Trump'ın BM Güvenlik Kurulu'na hitabında, "Kuzey  Kore'yi tamamen yok ederceğiz" açıklaması üzerine iki ülke arasında artan sorunlara yönelik soruya Lavrov, "Karşılıklı devam eden tehditler ve Kore Yarımadası'nda  savaş başlatılması kabul edilmeyecek bir d. Öfkeyi yatıştırmak durumundayız." cevabını verdi.

Kuzey Kore ordusunda yer alan yetkili kişiler ABD ile gerçekleşecek olan ‘kutsal savaş’ta canları pahasına savaşacaklarına yemin töreni düzenleyerek yemin ettiler.

Kuzey Kore ordusunda yer alan yetkili kişiler ABD ile gerçekleşecek olan ‘kutsal savaş’ta canları pahasına savaşacaklarına yemin töreni düzenleyerek yemin ettiler.

Kuzey Kore lideri Kim Jong Un üçüncü bir füze çalışması üzerinde dururken bir yandan da ABD lideri Donald Trump ile aralarındaki gerginliği arttıracak tartışmalarda bulunuyorlar.

‘TRUM’IN AKIL SAĞLIĞI BOZUK’

Trump'ın ‘akıl sağlığının bozuk’ olduğu yönünde açıklamalar yapan Kuzey Kore lideri, ‘Trumptüm dünyanın karşısında hem bana hemde ülkeme hakaret yağdırdı. Böyle yaparak tarihteki en azılı savaş ilanında bulundu.’ diye konuştu.

SUÇU OBAMA’YA ATTI

Trump son açıklamalarında, Kuzey Kore lideri Kim Jong-un'u göstererek, ‘Roket adam benden önde Clinton ve Obama’nın üzerinde durması gereken bir adamdı .seneler önce bu konu görüşmeliydi ama görüşülmedi. Şu zamanda benim ilgilenmem gerekiyor. Çünkü çok ciddi bir mesele.’ dedi.

KUZEY KORE RESMEN İLAN ETTİ

Diğer yandan, Füze testleri ve hidrojen bombasıyla yeryüzünde depremlere yol açan Kuzey Kore lideri Kim Jong-un, bu kez televizyon ekranından yaptığı konuşmayla dünyanın yüreğini ağzına getirmiş durumda.