Muhtarlara yaptığı hitapta Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, “FETÖ’cüler mahkemede “bilmedim, duymadım, görmüyorum” oyunu oynuyor. Ne yaparlarsa yapsınlar, yaptıklarının bedelini ödemekten kaçamazlar” açıklamasında bulundu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, duruşmalar sırasında suçlarını yalanlayan FETÖ hainler hakkında, “olayda suçüstü kayıtları var, buna rağmen yaptıklarını yalanlıyorlar, ne yapsalar boş, bedelini ödeyecekler” ifadelerini kullandı. Sözlerine devam eden Cumhurbaşkanı, "aralarında Tümgeneral Aydoğan Aydın'ın da yer aldığı askerlerimize ve Lice'de vefat eden şehit askerlerimize Allah'tan rahmet temenni ediyorum. Aydoğan Aydın'ın 15 Temmuz hain darbe teşebbüsündeki kararlı tutumu hepimiz için bir örnektir. Kato Dağı’ndaki harekat sırasında sergilediği üstün komutanlık becerisi onun ne denli özel birisi olduğunun kanıtıdır.

Şayet bugün ülkemizde hür bir şekilde yaşayabiliyorsak, bunu şehit ve gazilere borçlu olduğumuzu hatrımızdan çıkarmamalıyız. Teröre karşı savaşan tüm askerlerimize Allah’tan yardım diliyorum”.

TERÖRE SİLAH SAĞLAYANLARIN AMACI TÜRKİYE’Yİ PARÇALAMAK

“Bir ordu kurmaya yetecek kadar silahı terör örgütüne teslim edenlerin amacı, hiç kimse kimseyi kandırmayı çalışmasın, Türkiye’yi bölmektir.

Geçmiş hakkında düşündüğümüzde teröre karşın onca mücadelemize rağmen niçin mutlak manada başarılı olamadığımızı anlayın. Hırsız evin içindeyse kapıyı kilitlesen neye yarar?

Yurtdışında bulunan kalantor FETÖ’cüler de cezasız kalmayacak. 15 Temmuz bu hainlerin sakladıkları amaçlarını ortaya çıkarmıştır.

KAPIMIZDA TERÖR DEVLETİ KURULMASINA MÜSAADE ETMEYİZ

“Fırat Kalkanı Harekatı ile DEAŞ’ı temizledik ve o toprakları Arap kardeşlerimize teslim ettik. Kim ne diyor ne demiş diye bakmadan gerekeni daima yapacağız bu da böyle bilinsin”, dedi ve “Irak ve İran sınırlarında da gereken yerlerde operasyonlarımızı yapacağız. Yanı başımızda göz göre göre terör devleti kurulmasına müsaade etmeyiz. İlkemiz evvela sorunların diplomasi yoluyla çözülmesidir, ama bu yoldan sonuç alamazsak istiklal için şehit olmayı da iyi biliriz”, açıklamalarında bulundu.