Reis-i Cumhur Erdoğan'ın Bir Cümlesi Yetti! Almanlar Çıldırdı

Reis-i Cumhur Erdoğan'ın dün Almanya'da yaşayan Türklere yapmış olduğu seçim ile alakalı çağrı, Alman siyasetçileri tabiri caiz ise adeta çıldırttı.

Her fırsatta  Türkiye' nin bütün iç işlerine karışacak hakkı bulan ve demokrasi bekçisi gibi davranan küstah Avrupa, seçim derdine düşüp hayasızca, laf kalabalığı yapmakta. Türkiye Cumhuriyeti' nin Reis-i Cumhur'u olan Recep Tayyip Erdoğan' ın Almanya' da yaşayan Türklere dönük seçimi boykot etme çağrısı üzerine Almanya büyük bir panik içerisine girdi.

MERKEL VE ALMAN CEM'DEN TEPKİ GELDİ

Almanya Başbakan Angela Merkel bu durum ile alakalı olarak, "Türkiye' den gelecek olan hiç bir müdahaleye tolerans gösterilmeyecek" derken, Türk düşmanı Cem Özdemir "AfD' nin Erdoğan' ın listesinde yer almaması ilginç" şeklinde söylemde bulundu.

"MÜDAHALEYE İZİN VERMEYECEĞİZ"

Almanya Başbakanı Angela Merkel, Herford' da yapmış olduğu parti mitinginde halka seslendi. Konuşmasında:

"Türkiye kökenliler de dahil tüm Alman vatandaşlarının özgür seçim hakkı mevcuttur. Hiçbir müdahaleye izin vermiyoruz" şeklinde açıklamada bulundu. 

EGEMENLİĞİMİZE MÜDAHALE...

Almanya Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel ise bu duruma ilişkin RedaktionsNetzwerk basın grubuna yapmış olduğu beyanda, "Bağımsılığımıza benzer bir durumu yaşanmamış bir müdahale! Erdoğan' ın Almanya' daki seçim kampanyasına müdahale etmesi, Alman halkını birbirine düşürmeye çalıştığını gösteriyor" şeklinde ifadelerde bulundu.

TÜRK DÜŞMANI CEM'DEN TEPKİ

Her fırsatta Türkiye'ye saldırmaktan geri kalmayan Alman Özdemir, "Demokrasi yanlısı olup, Türkiye'deki baskı ve yolsuzluğa karşı olan ve Erdoğan taraftarı olmayan herkes vatan haini ve düşman ilan ediliyor" şeklinde hayasızca açıklamalarda bulundu.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR