Suriye'de terör örgütü PKK PYD'nin Halep'in kuzeyindeki Azez ilçe merkezindeki sivil yerleşim yerlerine gerçekleştirdiği roket saldırısında bir sivilin öldüğü, 6 sivilin de yaralandığı aktarıldı.

Muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesindeki sivil savunma (Beyaz Baretliler) sorumlusu Hasan İbrahim AA muhabirine verdiği demeçte, ''PYD, Azez ilçesindeki yerleşim yerlerini çok namlulu roketlerle hedef aldı. Saldırıda yaralanan 6 sivil bölgedeki sağlık noktalarında tedavi altına alındı." dedi.

Terör örgütü PKK/PYD, işgal ettiği Arap bölgelerinden muhaliflerin kontrolündeki Azez ilçesine sık sık havan topu ve Grad füzeleriyle saldırıyor.

Muhaliflerin elinde bulunan Azez'deki Sivil Savunma Yetkilisi Heysem Ceber, AA muhabirine verdiği demeçte, ilçe merkezindeki Abdullah Recep Okulu yakınlarında bomba yüklü bir aracın patlatıldığını ifade etti.

Patlamada 4 kişinin hayatını kaybettiği, 7 kişinin de yaralandığını aktaran Ceber, olay yeri civarında maddi hasar oluştuğunu da belirtti.

Heysem Ceber, patlamanın ardından bazı araçların yandığı ve çevredeki kimi bölgelerde yangın çıktığını söyleyerek, yangınların sivil savunma ekipleri tarafından söndürüldüğünü ifade etti.

Patlamadan sonra ölü sayısının yükselmesinden endişe duyulurken, yaralılardan durumu ağır olanların ise Türkiye'deki hastanelere kaldırıldığı bilgisine ulaşıldı.