16 Temmuz 2019
  • Istanbul 27.22°
  • Ankara 28°
  • Izmir 31°
İmsak 03:45
Güneş 05:38
Öğle 13:15
İkindi 17:13
Akşam 20:42
Yatsı 22:27
BIST98.017
Dolar5,7134
Euro6,413
Altın258,94

Putin'i Kızdıran Soru

Rusya Devlet Başkanı Vlademir Putin, ABD Başkanı Trump'ın önceki Ulusal Güvenlik Danışmanı Flynn ile bir alakasının olmadığını ifade ederek, "Bir zamanlar Moskova’ya gelirdi ama kendisiyle asla görüşmedim." dedi.

Putin'i Kızdıran Soru

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ile bir alakasının olmadığını söyleyerek, "Bir dönem Moskova’ya geldiği olmuştur ama kendisiyle hiç görüşmedim" dedi.

Putin, ABD televizyon kanalı NBC’ye gündeme dair açıklamalar yaptı.

Trump’a yakın kişilerle alakası olduğu şeklindeki söylentilere sert tepki veren Putin, şunları söyledi:

"Bu da diğer bir saçmalık. Bu saçma bilgilerin kaynağı nerede? Flynn ile niye hususi bir görüşmem olsun ki? Kendisiyle bir alakam olmadı, doğru düzgün görüşmedik bile. Bir zamanlar Moskova’da bulunurdu fakat kendisiyle hiç görüşmedim.”

AKLINIZI MI KAÇIRDINIZ !


ABD'li üst düzey yetkililerin her zaman Rusya'yı ziyaret ettiğini vurgulyan Putin, “Bana gelen bilgilere göre şu anda yüzlerce şirketin Amerikalı yöneticileri Rusya’da bulunuyor. Bu kişilerin tümünden istihbarat aldığımızı mı düşünüyrosunuz? Herkes aklını mı kaçırdı?” ifadelerini kullandı.

Bu tür saçmalıkları “hasta insanlar"'ın ortaya koyduğunu belirten Putin, 2016 ABD Başkanlık seçimlerine Rusya’nın etki ettiği şeklindeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığını söyledi. Putin açıklmasında ABD'nin içişlerine müdahil olmadıklarını da sözlerine ekledi.

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri