Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, ABD Başkanı Donald Trump'ın önceki Ulusal Güvenlik Danışmanı Michael Flynn ile bir alakasının olmadığını söyleyerek, "Bir dönem Moskova’ya geldiği olmuştur ama kendisiyle hiç görüşmedim" dedi.

Putin, ABD televizyon kanalı NBC’ye gündeme dair açıklamalar yaptı.

Trump’a yakın kişilerle alakası olduğu şeklindeki söylentilere sert tepki veren Putin, şunları söyledi:

"Bu da diğer bir saçmalık. Bu saçma bilgilerin kaynağı nerede? Flynn ile niye hususi bir görüşmem olsun ki? Kendisiyle bir alakam olmadı, doğru düzgün görüşmedik bile. Bir zamanlar Moskova’da bulunurdu fakat kendisiyle hiç görüşmedim.”

AKLINIZI MI KAÇIRDINIZ !


ABD'li üst düzey yetkililerin her zaman Rusya'yı ziyaret ettiğini vurgulyan Putin, “Bana gelen bilgilere göre şu anda yüzlerce şirketin Amerikalı yöneticileri Rusya’da bulunuyor. Bu kişilerin tümünden istihbarat aldığımızı mı düşünüyrosunuz? Herkes aklını mı kaçırdı?” ifadelerini kullandı.

Bu tür saçmalıkları “hasta insanlar"'ın ortaya koyduğunu belirten Putin, 2016 ABD Başkanlık seçimlerine Rusya’nın etki ettiği şeklindeki iddiaların da gerçeği yansıtmadığını söyledi. Putin açıklmasında ABD'nin içişlerine müdahil olmadıklarını da sözlerine ekledi.