Putin, Rus Donanma Günü dolayısıyla bugün St. Petersburg şehrinde gerçekleştirilen resepsiyonda, yerel sanayi ve bilimin yardımıyla ulusal savunmayı güçlendirme çalışmalarının başarıyla devam ettiğini aktararak, donanmaya modern gemilerin sağlandığını ifade etti. Sputnik'in verdiği bilgiye göre Rus lider, geçtiğimiz sene donanmaya 24 savaş gemisi, 2 denizaltı ve 1 ikmal gemisinin sağlandığını anımsattı.

Putin, "Bu sene, 30 geminin daha hizmete sunulması öngörülüyor. Donanmamızın, modern silahların oranını ve savaş gemilerinin kalitesini artırma yönündeki diğer planlarına sıkıca uyacağız" sözlerini dile getirdi.

Bunun dışında Türk Akımı projesinin de Putin tarafından denetleneceği kaydedildi.

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin' in, Türk Akımı boru hattının derin sulardaki inşaatını yapacak olan Pioneering Spirit gemisine çıkarak incelemelerde bulunacağı bildirildi.

Kremlin Basın Merkezi' nden gelen heberler doğrultusunda, Putin' in, iş gezisi sebebi ile Rusya' nın Krasnodar Krayı' ını ziyaret edeceği ifade edilirken, bu bağlamda Anapa şehrinde inşaatı devam eden Türk Akımı boru hattı çalışmalarını denetleyeceği bildirildi.

Yapılan açıklama, Putin' in, Türk Akım boru hattının derin sulardaki inşaatını yapacak olan Pioneering Spirit adlı boru döşeme gemisine çıkarak inceleme yapacağı bildirildi.