Rus kaynaklı Vesti.ru sitesinde paylaşılan röportajda konu ile alakalı açıklamalarda bulunan Putin, “ABD’ nin Rusya’ daki diplomatik temsilciliklerindeki personel sayısında 755 kişilik sınırlamaya geçiliyor. Diplomatların sayısı böylece Amerika Birleşik Devletleri’ ndeki Rus diplomatların sayısı ile eşitlenmiş olacak, her tarafta 455’ er kişi olacak” şeklinde konuştu.

RUSYA'DAKİ DİPLOMAT SAYISI SINIRLANDIRILIYOR

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, "Diğer olası tedbirlere veya diplomatik kurumların çalışmaları bakımından bu sayının çok veya az olduğu konusuna gelince, bu rakam oldukça fazla. Çünkü binin üzerinde diplomat ve teknik görevli Rusya’da çalıştı ve hala çalışıyor, bunların 755'i ise faaliyetlerine son vermeleri gerekecek. Bu oldukça fazla" ifadelerini kullandı.

"HİÇBİR ŞEYİ YANITSIZ BIRAKMAYIZ"

Rus Lider Putin yapmış olduğu açıklamasında, "(Rusya- Amerika Birleşik Devletleri  ilişkilerinde) durumun değişeceğine yönelik bir inancımız söz konusu idi. Uzun bir süre bazı şeylerin iyiye gitmesini bekledik. Fakat görünen o ki, yakın gelecekte herhangi bir değişiklik olmayacak. Hiçbir şeyi yanıtsız bırakmayacağımızı göstermenin zamanının geldiğine karar verdim" şeklinde açıklamalarda bulundu.