Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin, Kaliningrad Bölgesi'nin Altyapı Geliştirme Toplantsı için Kremlin'de kurmayları ile buluştu.

Toplantının gündemi için bakanlarından teker teker bilgi alan Putin bir ara Ekonomi Bakanlığı özel kalem müdürü Andrey Ivanov'a yönelerek "ruble ile gümrük vergisi hesaplanması" hususunda neler yapıldığını sordu. Gündemde olan hususun halen çalışmalarının devam ettiğini aktaran İvanov'a Putin tepki gösterdi.

"ÇÖZÜN O ZAMAN"

Putin'in sorusuna yanıt veren İvanov, konu hakkında bir takım sorunların olduğunu ifade etti. Bunun üzerine Putin, "bu sorun bu denli zor mu, sorun nedir?" sorusunu sorunca İvanov telaşlandı ve "hayır efendim hiçbir zorluk yok. En kısa zamanda içerisinde çözeceğiz" yanıtını verdi. Daha sonra Putin İvanov'a sert bir şekilde"çözün o zaman" diyerek Özel kalem Müdürüne kameraların önünde fırça attı.


Diğer taraftan Putin'in kameralar önünde sergilediği vücut dili, bu hususa ne denli sinirlendiğini gözler önüne serilirken, Putin'in bakanını fırçaladığı anlar an be an kameralara yansıdı.

PUTİN'İN MEŞHUR FIRÇALAMALARI

Rusya Devlet Başkanı Vladimir Putin'in bu ilk fırçalaması değil. Daha evvel de ekonomik konularda fabrika sahiplerini ve patronlarını topladığı bir görüşmede, işçilere neden maaşlarının ödenmediğini canlı yayında sormuş, hatta sormakla kalmayıp herkesin önünde azarlamıştı.