Portekiz’de ormanda başlayan yangın sonucu 65 kişinin hayatını kaybetti. Yangın sonrasında orman içinde var olan otomobiller görüntülere yansıdı.

PORTEKİZ’DE 3 GÜNLÜK YAS İLAN EDİLDİ

Portekiz’de hafta sonu orman yangını sırasında 65 kişinin hayatını yitirmesi nedeniyle Portekizli yöneticiler ülke genelinde 3 gün yas ilan ettiği açıkladı.

OTOMOBİLLER YANGINLARIN ORTASINDA KALDI

Portekiz’de ormanda çıkan yangın sonucu 65 kişinin hayatını kaybetti. Yangın sırasında ormanın alanın içinde yolda seyir halindeki otomobiller yangınlar içinde kaldı ve birçok kişi hayatını kaybetti. Alevler kontrol altına alındıktan sonra çekilen görüntüler facianın büyüklüğünü gözler önüne serdi.

YANGINLAR 3 GÜN İÇİNDE ZOR KONTROL ALTINA ALINDI

Portekiz’de ormanda başlayan yangın sonucu 65 kişinin hayatını kaybetti.Portekiz'de başlayan yangınlar sonucunda bölgeye itfaiye ekipleri gönderildi.Bölgeye ulaşan itfaiye ekipleri ormandaki yangını söndürmekde güçlük çekti.Rüzgarin etkisiyle birlikte yangınlar ormanın her yerini sarmaya başladı.İtfaiye ekipleri yangın helikopterleriyle yangına müdahale etmeye çalıştı fakat her ne kadar  ekipler uğraşsa da yangını kontrol altına almak zor oldu.Yangın sırasında ormanda piknik yapan insanlar kaçışmaya başladı.Yangından kaçamayan 65 Portekizli yaşamını yitirdi.