Venezuela'nın başkenti Karakas kentinde, iktidar karşıtı şahısların zorla alıkoyduğu polis helikopteri Yargıtay binasına saldırı girişiminde bulundu. Yargıtay binasının çevresinde uçan polis helikopterinin pilotu vatandaşları, iktidara karşı kışkırtmaya çalıştı ve provoke etmeye çalıştı. Daha sonraları ise helikopterden mahkeme binasına iki el bombası atıldı. Fakat bombalardan yalnızca biri patladı. Olay sonucu kimse yaralanmadı.Atılan bombalar vatandaşlarda panike sebeb oldu.Tedigin olan vatandaşlar sağ sola kaçışmaya başladı.Provokasyona gelmeyen halk sükünetini korudu.

Venezullalı yetkililer Konuyla ilgili Venezuela'nın İletişim ve Bilişim Bakanı Ernesto Vilyeqas açıklama gerçekleştirdi: "Birkaç kişi iktidarımıza karşı silah ve baş kaldırdı.Ve Helikopteri kaçırarak Yargıtay binasına saldırdıları gerçekleştirdiler.

Bilgileri Venezuela Devlet Başkanı Nicolas Maduro da resimi olarak doğruladı. Devlet başkanı "Helikopterde yer alan şahıslardan biri Amerika Birleşik Devletleri'nin Merkezi İstihbarat Müdürlüğü ile temasta olan eski DİN rehberi Rodriguez Torres'in pilotu. Eğer bombaların her ikisinin patlayacak olsaydı bilanço daha ağır olacaktı'' diye açıklamada bulundu.Açıklamaların bu vatan düşmanlarının yakalanıp cezalarının verileceği belirtildi.Bunun üzerine çalışma başlattıkları beyan edildi.