Pentagon'dan Coronavirüs Açıklaması: Aylar Sürebilir

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs salgını ABD'de de etkili oldu. Konuyla ilgili olarak ABD Genel Kurmay Başkanı Milley, virüsün yaz ortasına kadar sürebileceğini ön gördü.

Pentagon'dan Coronavirüs Açıklaması: Aylar Sürebilir

Pentagon'dan Coronavirüs Açıklaması: Aylar Sürebilir

Çin'in Vuhan kentinden yayılmaya başlayan coronavirüs tüm dünyada olduğu gibi ABD'de de etkili oldu. ABD Başkanı Donald Trump'ın ilk dönemki alaycı tavırları yerini yavaş yavaş ciddiyete bırakırken, ABD Savunma Bakanlığı (Pentagon) coronvirüs salgınının bitmesinin aylar süreceğini belirtti ve ordunun yardıma hazır olduğunu bildirdi. Pentagon binasında gazetecilerin sorularına cevap veren Savunma Bakanı Mark Esper, "Bunun en azından birkaç ay süreceğine dair planlama yapmamız gerektiğine inanıyorum, gerekli tüm önlemleri aldık." ifadesini kullandı. Esper, birkaç aylık periyottan sonra salgını atlatacaklarını da belirtti. 

Yine basın toplantısında sorulara cevap veren ABD Genelkurmay Başkanı Mark Milley, diğer ülkelerdeki durumu model alarak, "Bu modeller ABD için geçerli mi bilmiyorum, ama geçerliyse mayıs sonu, ya da Temmuz kadar sonra olabilir." şeklinde konuştu. 

ABD'de 55 binden fazla insanda coronavirüs vakası tespit edildi. Son verilere göre ölüm sayısı da bine yaklaştı.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR

EN ÇOK OKUNANLAR