Paşinyan Dışişleri Bakanını Görevden Aldı

Azerbaycan ile yaptığı savaşı kaybeden Ermenistan'da sular durulmuyor. Halkının tepkisiyle yüzleşmekten çekinen Başbakan Nikol Paşinyan, Dışişleri bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ı görevden aldı.

Paşinyan Dışişleri Bakanını Görevden Aldı

Azerbaycan'ın tarihi zaferi Ermenistan iktidarında etkisini göstermeye devam ediyor. Azerbaycanın sadece 44 günde Karabağ'daki topraklarını geri alması üzerine halkının şiddetli tepkisiyle karşılaşan Nikol Paşinyan Dışişleri bakanı Zohrab Mnatsakanyan'ı görevden aldı.
Azerbaycan, Ermenistan ve Rusya arasında 9 Kasım'da imzalanan ve Dağlık Karabağ'daki 44 gün süren savaşı sonlandıran anlaşmanın ardından Ermenistan, işgal ettiği bölgelerden çekilmeyi sürdürüyor.

'ULUSAL YAS İLAN ETTİLER'

Paşinyan, bugün düzenlediği basın toplantısında, Karabağ’daki savaşta yüzlerce Ermeni askerinin kayıp olduğunu belirterek, “Bazılarının hayatta olmasını umuyoruz. Dün daha önce ölü olarak bildirilmiş yaralı bir asker bulduk." dedi.

İki tarafın çatışmada ölenlerin cenazelerini takas etme işlemlerinin tamamlanmasının ardından esir değişiminin de başlayacağını söyleyen Paşinyan, tüm cenazelerin iade edilmesinin ardından Ermenistan'da bir günlük ulusal yas ilan edileceğini ifade etti.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR