Fransa' nın orta kesiminde etkili aşırı yağışlar sebebi ile başkent Paris' te çok sayıda metro istasyonu sular altında kaldı. Fransa Meteoroloji Müdürlüğünden gelen açıklamada, şiddetli fırtına ve aşırı yağışın başkent Paris' te ve çevresindeki şehirlerde etkili olduğu belirtildi.

SEBEBİ AŞIRI YAĞIŞLAR

Aşırı yağışlar nedeniyle Paris'in merkezindeki 20' den fazla metro istasyonunun sular altında kaldığını kaydeden yetkililer, yağışlar sebebi ile Porte de Versailles, Maison Blanche, Porte de la Villette, Republique, Jacques Bonsergent, Quai de la Rapee ve Saint-Michel metro istasyonlarının yağışlar nedeni ile kapatıldığını açıkladı. Başkentte her gün milyonlarca kişinin kullandığı 2, 4 ve 11 numaralı metro hatları da yağışlar ve su baskınlarından olumsuz etkilendi. Binlerce Parisli, gece geç saatlerde metro hatlarına ulaşıp evlerine dönebilmek için uzun süre çabaladı. Sosyal medyada sular altında kalan metro istasyonlarının görüntüleri paylaşıldı.

NE ZAMAN AÇILACAK BELLİ DEĞİL

Kapatılan metro istasyonlarının ne zaman açılacağı ile alakalı henüz bir açıklama yapılmadı ancak istasyonlarda su tahliye ve temizlik çalışmalarının başlatıldığı kaydedildi. Paris' te metro istasyonlarının haricinde bir çok binanın bodrum katını da su bastı. İtfaiye merkezlerine yüzlerce yardım ihbarı yapıldı.