Fransa'da, Paris Charles de Gaule Havalimanı'ndan Londra'ya sefer düzenleyecek British Airways uçağındaki yolcular indirilerek uçakta bomba araması yapıldı.

Sabah saatlerinde yolcularını alan ve apronda bekleyen British Airways uçağının kalkışına izin verilmeyerek etrafı jandarma ve itfaiye ekipleriyle sarıldı.

Yolcuların indirilmesinin ardından uçakta jandarma köpekleriyle bomba araması yapıldı.

Yerel saatle 11.30'de (TSİ 12.30) aramanın sonlandırıldığı ve yolcuların tekrar uçağa binebilecekleri bildirildi.

Londra'da 15 Eylül'de gerçekleşen, DEAŞ'ın üstlendiği terör saldırısında 30 kişi yaralanmıştı.

Fransa'da, 13 Kasım 2015'te 130 kişinin hayatını kaybettiği terör saldırılarının ardından ilan edilen olağanüstü hal devam ediyor.

LONDRA'DA DA BOMBA PATLADI

İngiliz The Sun gazetesi, metro istasyonunda patlama olduğunu duyurdu, bölgede bir 'patlama' yaşandığını doğruladı. Olay yeriene ambulanslar sevkedildi.

Yeraltı metrosunda yer alan bir beyaz kovanın patlaması sonucunda insanların yüzünde yanıklar oluştuğu söylendi. Twitter'da paylaşılan bir fotoğrafta yanmış bir kova görülüyor. 

Olayda çok sayıda yaralı olduğu açıklandı. Londra itfaiyesi olayın Parsons Green istasyonunda gerçekleştiği açıklandı.

Öte yandan geçtiğimiz haftalarda İngiltere'nin başkenti Londra'da bir metro ve tren istasyonu şüpheli çanta ihbarı nedeniyle tahliye edildi.

İngiltere'nin başkenti Londra'da bir metro ve tren istasyonu şüpheli çanta ihbarı sebebiyle tahliye edildi.

Londra'nın yoğun olarak kullanılan tren ve metro istasyonu Euston, şüpheli çanta alarmı üzerine boşaltıldı.

Ulaşım polisi, bir ihbar üzerine istasyonun tahliye edildiğini ve alakalı ekiplerin olay yerine sevk edildiğini belirtti.