Türk Silahlı Kuvvetleri’nin, Suriye'nin Münbiç şehrinin kuzeyinde yer alan, terör örgütü PKK/PYD tarafından top atışlarıyla engellendiği bilgisi aktarıldı.

TSK meseleyle alakalı henüz bir bildirimde bulunmazken, yeni bir iddia kaynaklardan aktarılıyor. İnternette yer alan iddiaya göre Türk topçuları Münbiç'i hedef alırken, Özgür Suriye Ordusu şehre yönelik harekat hazırlıklarında bulunuyor.

GECELEYİN ÇATIŞMALAR ALEVLENDİ

Münbiç'in batı tarafından bulunan ÖSO ile YPG'li teröristler karşı karşıya şiddetli çarpışmalarda bulunduğu malumatı edinildi. Yerel kaynaklarca verilen bilgiye göre YPG'nin elinde bulundurduğu kimi köyler ÖSO tarafından ele geçirilirken, Türk topçusunun da alanı ateş altında tuttuğu bilgisi aktarılıyor.

YPG, ABD DESTEĞİYLE RAKKA’YA GİDİYOR

Terör örgütü YPG, ABD ordusunun yardımıyla DEAŞ'ın Suriye'deki merkezi Rakka'ya harekat kararı almıştı. AFP'nin haberinde geçtiği üzere, ekseriyeti terör örgütü YPG teröristlerince meydana getirilen DSG, Rakka'nın etrafında bir alan elde bulunduruluyor.

RUSYA: YPG ve DEAŞ ANLAŞTI

Ayrıca Suriye'de yer alan Rus ordusunun komutanı Orgeneral Sergey Surovikin terör örgütü YPG'nin DAEŞ ile birlik olarak Rakka'yı çatışmalardan geri çekeceğini bildirdi. Anlaşma uyarınca YPG'li teröristler DEAŞ'lı askerlerin şehirden çıkarılması adına bir emniyet koridoru tesis edecek.