İngiliz yurtdaşı Denise Underhill, iki yıl kadar önce vefat eden annesini öylesine özledi ki, onun yaşadığı evi Google Earth'dan görmek istedi. Google Earth'e evlerinin konumunu girince ise gözlerine inanamadı, annesi karşısında çiçekleri suluyordu.

Öte yandan Google Earth canlı yayın özelliğini kullanıma sundu.

Birkaç sene önce 'sokak görünümü' özelliğini yayınlayan Google Earth, birçok müşterinin işini kolaylaştırdı.Özel kameralarla dünyanın her yanını karış karış gezen Google personolleri, tüm dünyanın sokak görünümünü çıkardı.

YENİ PROJE: CANLI YAYIN ÖZELLİĞİ

Google'ın güncel projesi ise müşterilerine canlı görüntülü içerikleri önüne koyarak doğal yaşamları gözler önüne sermek.

İLK OLARAK ALASKA'DA ETKİNLEŞTİRDİ

Dünya üzerinde belirli yerlere yerleştirilecek kameralar sayesinde kullanıcıların canlı içeriklere ulaşabilmesi için proje başlatan Google, bu özelliği ilk olarak Alaska'daki Katmai Ulusal Parkı'nda etkinleştirdi.

KULLANICILAR BEĞENDİ

Brooks Nehri üzerinde somon yakalamaya çalışan ayıları izlemenize imkan sağlayan canlı yayın, özellikle belgesel izlemeyi gönül veren müşteriler tarafından çok sevildi.

Explore.org verilerine göre ortaklaşa sunulan canlı görüntü hizmeti için Katmai Ulusal Parkı'na 5 ayrı kamera yerleştirildi. Bu kameralardan istediğini seçen müşteriler canlı görüntüleri istediği açıdan takip etme olanağına sahip olacaklar.

Google bu özellikleri sayesinde kullanıcılarına daha eğlenceli ve daha verimli zamanlar geçirtmek istediğini belirtti.Google yeni özelliklerinde geleceğinin sinyalini verdi.Google Earth yol durumunda güncelleme yayınlayacağınıda duyurdu.