Orta Amerika devleti Guatemala 6.9 şiddetindeki bir zelzeleyle sarsıldı. Depremin tesiri Meksika'dan da duyuldu.

Orta Amerika ülkesi Guatemala 6.9 şiddetinde gerçekleşen bir yer sarsıntısı atlattı. ABD Jeoloji İncelemeleri Enstitüsü (USGS) depremin şiddetini 6.9 olarak ilan etti. Guatemala hükümeti ise depremin şiddetinin 6.6 olduğunu dile getirdi.

ÖLÜN KİMSE YOK

Çarşamba sabahı TSİ ile 10.30'da vuku bulan zelzelenin merkez bölgesi Meksika hududuna çok az bir mesafe uzaklıkta bulunan San Marcos şehrinin 15 kilometre kuzey batısı olarak ifade edildi. Yer sarsıntısının toprağın en kısmından takriben 111 kilometre aşağısında ortaya çıktığı dile getirildi.

Yer sarsıntısının bütün devlet çapında etkili olduğu açıklanan bilgiler arasında. Depremde ilk tespitlerdeki bilgilerde geçtiği üzere can veya maddi kayıp söz konusu değil. Guetemala Hükümetine bağlı Milli Halk Güvenlik Kuruluşu, sarsıntının Guatemala'nın güney tarafındaki San Sebastian Retalhuelu şehrinde yaşayan bir insanın az miktarda hasar bulunan bir kiliseden düşen moloz parçası sebebiyle yara aldığı açıklandı. Olay sonucunda yara alan adamın hastanede tedavisi devam ediyor. Birçok yerde elektrik kesintileri olduğu ifade ediliyor. Meksika hududundaki Chiapas şehrinden de duyuldu.