O Ülkede Toplu Taşıma Araçları Ücretsiz Olacak

Lüksemburg, toplu taşıma araçlarını ücretsiz yaparak dünyada taşıma araçlarını ücretsiz yapan ilk ülke olmaya hazırlanıyor.

Lüksemburg, toplu taşıma araçlarını ücretsiz yaparak dünyada taşıma araçlarını ücretsiz yapan ilk ülke olmaya hazırlanıyor. Başbakan Xavier Bettel liderliğinde başa getirilen koalisyon hükümetinin planları bünyesinde, tren, tramvay ve otobüslerdeki biletler önümüzdeki yaz kalkıyor.

HER GÜN 200 BİN KİŞİ SINIRI GEÇİYOR

Uygulama ortalama 110 bin kişiyi ilgilendirecek. Bir çalışmada, sürücülerin 2016 senesidne trafik sıkışıklığında yaklaşık 33 saat geçirdiği öne sürüldü. Ülke 600 bin nüfusa sahipken, Fransa, Belçika ve Almanya'da yaşayan hemen hemen 200 bin kişi Lüksemburg'da çalışmak için her gün sınırı geçiyor.

2020'DEN İTİBAREN TÜM BİLETLER KALDIRILACAK

Lüksemburg'da bu yaz, hükümet 20 yaşın altındaki çocuk ve gençler için ücretsiz ulaşım imkanı sunuldu. Ortaokul öğrencileri kurumları ve evleri arasında ücretsiz servisler kullandı. 2020 senesinin başından itibaren tüm biletler artık kullanılmayacak ve biletlerin toplanması ve bilet alımlarının denetlenmesinden tasarruf edilecek.

Trenlerdeki birinci ve ikinci sınıf bölümler ile ilgili ne yapılacağına dair bir karar henüz verilmedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR