Filipinler'de Resorts World Manila isimli oteller zincirine ait eğlence merkezi ve kumarhane işletmesine silahlı saldırıda bulunuldu. Silahlı saldırı sonucunda 36 kişi öldü. Ölenleri oluşturanların birçoğu cinayeti işleyen kişinin kumarhanede yangın çıkarmasının sonrasında boğularak can verdi. Filipinler Devlet Başkancı Sözcüsü gerçekleşen meselesinin terör örgütleri tarafından yapılabileceği ihtimalinin az olduğunu söyledi.

ALEVLERDEN BOĞULARAK ÖLDÜLER

Filipinler'de Ninoy Aquino Uluslararası Havalimanı’nın yanında bulunan Resorts World Manila isimli otelde silahların patlaması ve alevlerin yükselmesi sonucunda otele emniyet birimleri gönderildi. Olaylar sonucunda 36 kişi can verdi.
Turistik bir otel olan olay yerinde hayatını kaybedenler çoğunlukla kumarhane bölümünde bulunanlardan oluştu. Otelde görevli bir kişi, otelin ikinci katında silahlı bir saldırı gerçekleştiğini ifade etti.
ABD merkezli terör örgütlerinin internet üzerindeki verilerini kaydeden İnternet Güvenlik İzleme Merkezi adlı kuruluş, saldırının DEAŞ tarafından yapıldığını ifade etti. Fakat Filipinli görevlilerin yaptığı açıklama olayı bir terör saldırısı olarak nitelemekten uzak durdu.
Saldırganın olay sonrasında kendisini yaktığını ifade eden emniyet güçleri, saldırganın öldüğünü açıkladı.
Otelin sosyal medya hesabında yer alan beyanatta, otelin kimliği bilinmeyen bir kişi tarafından saldırıya uğradığı ve emniyet güçlerinin olaya müdahalede bulunduğu belirtildi.