Amerika Birleşik Devletleri' nin Başkanı olan Donald Trump, görev aldığı süre zarfı içerisinde ilk defa ziyaret ettiği New York' ta evinin bulunduğu Trump Tower önünde protestoya maruz kaldı.

TRUMP IRKÇI GRUPLARI ELE ALDI

Protestocular içerisinde yer alan New York Meclis Başkanı olan Melissa Mark- Viverito, Başkan D. Trump' ın adını geçirmeden atıfta bulunarak, "Ona 'New York' a hoş geldin' demiyoruz." şeklinde bir ifade kullandı.

Kuzey Kore hususunda savaşkan bir tavır takınan beyanları ve Virginia' nın Charlottesville kasabasında rasist (ırkçı) saldırı eyleminin de tetiklemesi ile binlerce New Yorklu farklı noktalarda başlattıkları protestolarına Trump Tower' a doğru yürüyerek devam etti.

TRUMP FANLARI İLE PROTESTOCULAR ARASINDA KAVGA ÇIKTI

Trafiğe kapatılan 5. Cadde' de buluşan göstericiler, Trump Tower' a gelişi esnasında Donald Trump aleyhine slogan attı. Başkan Donald Trump destekçisi yaklaşık olarak 10 kişiden oluşan grup ise Amerikan bayrakları ve pankartlar taşıdı. Bazı anlarda iki grup arasında tansiyon yükseldi.

DANIŞMANLIK KONSEYİ'NDEN 3 İSTİFA HABERİ GELDİ

Diğer yandan Amerikalı teknoloji devi olan Intel ve spor ürünleri şirketi olan Under Armour' ın icra kurulu başkanları, Trump' a danışmanlık yapan "Amerika Sanayi Konseyi" nden çıktıklarını ifade etti.