İsrail basınında çıkan haberlere göre polis, mahkemeye bir yazı göndererek sürdürülen soruşturma sonucunda Netanyahu'nun "rüşvet ve yolsuzluktan şüpheli" bulunduğunu belirtti ve soruşturma hakkında yayın yasağı konulmasını talep etti.

YAYIN YASAĞI

Polisin isteğini değerlendiren mahkeme, Netanyahu hakkında devam edilen tüm yolsuzluk soruşturmalarıyla alakalı 17 Eylül'e kadar yayın yasağı getirdi.

Basına dün yansıyan haberlerde eski danışmanlarından Ari Harov'un "Netanyahu aleyhinde tanıklık ettiği" kaydedilmiş fakat ayrıntı verilmemişti.

Netanyahu'nun eşi Sara da geçtiğimiz gün yolsuzluk suçlamasıyla polise ifade vermişti.

İsrail Başbakanı Netanyahu da hakkında başlatılan yolsuzluk soruşturması çerçevesinde daha evvel birçok kez polise ifade vermek zorunda kalmıştı.

NETENYAHU İDDİALARI REDDETTİ

Yolsuzluk iddialarını kabul etmeyen Netanyahu, ülkedeki medya kuruluşlarını "liderliğini yaptığı Likud Partisi hükümetini düşürmeye çalışmakla" suçluyor.

Netanyahu'nun, yolsuzluk yaptığının kesinleşmesi durumunda görevinden istifa etmek zorunda kalabileceği ifade ediliyor.

Başbakan Netanyahu'nun hakkında süren soruşturmalar "iş adamlarından uygunsuz para aldığı, bir medya patronuyla kendi lehine yayın yapması için pazarlık yaptığı ve Almanya'dan alınan denizaltılarda adının yolsuzluğa karışması" şeklinde sıralanıyor.