20 Eylül 2019
  • Istanbul 21.67°
  • Ankara 14°
  • Izmir 17.22°
İmsak 05:16
Güneş 06:42
Öğle 13:03
İkindi 16:30
Akşam 19:14
Yatsı 20:34
BIST100.339
Dolar5,7222
Euro6,3311
Altın276,67

NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Bir Araya Gelecek

NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak toplantısı TBMM'nin ev sahipliğinde gerçekleşecek. Toplantı Antalya'da düzenlenecek.

NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Bir Araya Gelecek

NATO Üye Ülke Parlamenterleri Antalya'da Bir Araya Gelecek

NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak toplantısı Antalya'da düzenlenecek.

Türk ve yabancı milletvekilleri, bürokratlar, askeri temsilciler ve yabancı misyon şeflerin bir araya geleceği NATO Parlamenter Asamblesi 99. Rose-Roth Semineri ve Akdeniz-Orta Doğu Özel Grubu Ortak toplantısı, Antalya'nın Serik ilçesi Belek Turizm Merkezi'nde düzenlenecek. Yarın başlayacak olan toplantı, 3 gün sürecek.

TBMM BAŞKANI ŞENTOP AÇILIŞ KONUŞMASI YAPACAK

TBMM NATO PA Türk Delegasyonu Başkanı Osman Aşkın Bak yaptığı açıklamada, toplantının TBMM Başkanı Mustafa Şentop, Dışişleri Bakanı Mevlüt Çavuşoğlu, NATO PA Başkanı Madeleine Moon, Akdeniz ve Orta Doğu Özel Grubu Başkanı Philippe Folliot'un yapacağı açılış konuşmaları ile başlayacağını belirtti.

TOPLANTININ GÜNDEMİ 

NATO üyesi ülkelerin parlamenter seviyede ilişkilerinin ilerletilmesi bakımından bu tür toplantıların çok önemli olduğunu vurgulayan Bak, toplantıda, güvenlik, enerji, dış politika başta olmak üzere Afganistan, Suriye, Libya, Sahra Altı Afrika, Yemen ve Körfez ülkelerindeki durumun, NATO iş birliği ve Rusya ile Türkiye'nin Orta Doğu stratejisi konularının görüşüleceğini belirtti.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağıya kaydırın

Yorum Yaz

Diğer Dünya Haberleri