Günümüzde her gün milyonlarca kişi internet kullanıyor. Hemen her işimizi artık internet üzerinden hallediyoruz. Hatta internet kesintiye uğradığında birçok insan sıkıntıya düşüyor ve kendini boşlukta hissediyor. Özellikle çocuklar…

Bildiğimiz üzere internet kullanımının yaşı hayli düştü. Bundan 20 sene önce internet kullanmak çok mühim bir işti ve sadece belli yaştaki insanlar kullanabilirdi. Şimdilerde ise çocuklar yürümeyi ve konuşmayı öğrendikten sonra internet kullanmayı öğreniyor.

İşte bu durumdan hayli rahatsız olan bir anne, çocuklarının internet kullanımını sınırlamak için oldukça ilginç bir yöntem geliştirdi.Yukarıdaki fotoğrafta bir annenin çocuklarına yazdığı mesaj yer alıyor. Mesajda çocuklarının mutfağı temizlemesini isteyen anne, temizlik bittikten sonra mutfağın fotoğrafının kendisine gönderilmesini istiyor.

Çocukların annesi ayrıca, farklı günlerde yine aynı fotoğrafın kullanılmaması için bir önlem geliştirmiş. Örneğin yukarıdaki mesajda fırının karşısında bir kutu kraker istiyor. Böylece anne temizliğin o gün yapıldığını anlayacak ve çocuklara Wi-Fi şifresini gönderecek.

Söz konusu zeki kadın böylece iki işi de aradan çıkarmış oluyor. Yani hem çocukların internet kullanımını kısıtlıyor hem de ev işlerinde yardımcı olmalarını sağlıyor.

Yeni Şafak