Bercelona' nın Arjantin'li yıldızı Messi' den yaşanan terör saldırısı ile alakalı açıklama geldi. 13 kişinin yaşamını yitirdiği elzem saldırıdan sonra terör eylemlerini  kınayan Arjantinli yıldız oyuncu, teröre teslim olmayacaklarını ifade etti. Terör örgütü DEAŞ' ın Barselona' da yaptığı kanlı saldırı eyleminin ardından Katalan ekibinin efsanevi ismi olan Lionel Messi bir İnstagram hesabından bir mesaj paylaştı.

"KORKUNÇ SALDIRI" İBARESİ...

Lionel Messi, İnstagram hesabından paylaştığı mesajında, "Barselona'da meydana gelen korkunç saldırının kurbanların ailelerine ve dostlarına başsağlığı ve desteğimi sunmak, şiddet eylemlerini tümden kınamak istiyorum."

Messi'den terör saldırısıyla ilgili açıklama

"TESLİM OLMAYACAĞIZ" AÇIKLAMASINDA BULUNDU

"Teslim olmayacağız, nefret olmadan, şefkat ve hoşgörünün bir arada yaşamanın temeli oluşturduğu, barışçıl bir dünyada yaşamak isteyen çok daha fazla insan var" şeklinde açıklamalarda bulundu.

NELER YAŞANMIŞTI?

Barcelona'nın La Ramblas turistik bölgesinde bir minibüs, kalabalığın arasına daldı. Polisin ekiplerinden gelen beyana göre, saldırıda yaralananlar mevcut. Minivanla saldırganlarına arasına dalan terörist daha sonra kaçtı. Polis, vatandaşları bölgeden uzak durmaları hususunda ikaz etti. Barcelona'da metro ve tren istasyonları kapatıldı. Daha sonra 2 silahlı saldırgan bir restaurantı bastı. Polis olay yerinde geniş güvenlik önlemleri alırken yetkililerden henüz resmi bir açıklama gelmedi.