2017 senesi Almanya için "seçimler" senesi olacak. Geçtiğimiz Şubat ayında Cumhurbaşkanlığı seçimlerinin yapıldığı Almanya'da Eylül ayında parlamento seçimleri de yapılacak. 

Seçim için çalışmalara başlayan Angela Merkel hitap ettiği kitle ile Bremende bir araya geldi. Seçmenlerin Merkeli dinlemek için geldiği meydanda yapılan  Parti mitingine ilgi beklenenden çok çok daha azdı. Hristiyan Demokratların hemen hemen tam kadro çıkartma yaptığı Bremen' de, az sayıda vatandaşın destek vermek için alana gelmesi, Merkel ile vatandaşının buluştuğu mitingin sönük geçmesine yol açtı.

ANGELA MERKEL'E İLGİ AZALIYOR

Almanya Başbakanı Merkel' in mitingine hatırı sayılır katılımcının bulunmaması akıllara "Acaba Merkel'e ilgi azalıyor mu?" sorusunu getirdi. Geçtiğimiz dönemlerde ayn miting alanında yapılan toplantılarda kalabalık bir kitle katılırken bu defa az sayıda vatandaşın gelmesi akıllara gelen bu soruyu teyit eder nitelikte oldu.

Daha evvel Angela Merkel' e ilginin azalması hususunu gündemine alan ARD- DeutschlandTrend, yaptırdığı "Almanya'da En Çok Sevilen Politikacılar" anketi neticesine göre, en sevilen politikacılar listesinde zirveyi yüzde 64 ile Maliye Bakanı olan Wolfgang Schauble, ikinci sırada yüzde 63 ile Dışişleri Bakanı Sigmar Gabriel, 3. sırada yer alan isim ise  Angela Merkel olmuştu.