Merkel, 24 Eylül’de gerçekleştirilecek genel seçimler için partisinin Mecklenburg-Vorpommern bölgesinin Wolgast şehrinde hazırlanan bir mitinge katıdı.

ARACINA DOMATES ATILDI

Wolgast’ın polisleri tarafından yapılan açıklamalara bakılırsa, Merkel’in mitinge geldiği aracına domatesli saldırı düzenlendi.

DOMATESLİ SALDIRI İLK DEĞİL

Başbakan Merkel, Almanya'da 24 Eylül seçimleri dolayısıyla partisinin Heidelberg'de hazırladığı mitingde yer aldı. Başbakan Merkel’in konuşma yaptığı sırada önünde bulunan topluluktan iki domates fırlatıldı. Atılan domateslerden biri, Merkel’in aynı renk olan ceketine isabet ederken diğerinin ise isabet etmediği görüldü.

SEÇİM KAMPANYALARINDA YUHLANDI

Merkel, seçimde oy kazanmak için ülkeyi bir baştan diğer başa geziyor. Başkan kampanyaları için Almanya'nın Finsterwalde şehrine gitti. Bundan öncesinde Brandenburg'a giden Merkel, orada yaşadığı ıslık ve yuhalanmadan dolayı oldukça sıkıntılı bir konuşma gerçekleştirmişti.

‘MERKEL GİTMELİ’ PROTESTO

Merkel'in dün yaptığı konuşması vatandaşlar tarafından düdük ve ıslıkla sık sık parçalandı. Merkel'in seçim kampanyalarını dinlemeye gidenlerin ellerinde bulunan pankartlarda ‘Merkel gitmeli', ‘Bağırmak yerine dinle’ şeklinde ifadeler bulunuyordu.

Bunlarla birlikte halk, Merkel'e konuşması esnasında ‘Hain’ diye bağırarak yanlarında getirdikleri kırmızı kartları Merkel’e gösterdi.