Hristiyan Demokrat Parti (CDU) Genel Başkanı ve Başbakan Angela Merkel'e karşı domatesli saldırı gerçekleştirdi.

Başbakan Merkel, Almanya'da 24 Eylül seçimleri dolayısıyla partisinin Heidelberg'de hazırladığı mitingde yer aldı. Başbakan Merkel’in konuşma yaptığı sırada önünde bulunan topluluktan iki domates fırlatıldı. Atılan domateslerden biri, Merkel’in aynı renk olan ceketine isabet ederken diğerinin ise isabet etmediği görüldü.

Başbakan Merkel, fırlatılan domateslere aldırış etmemeye çalışarak sakin bir ses tonuyla konuşmasını yapmayı sürdürerek diğer milletvekilleri ile beraber sahnede yerini korumaya devam etti.

Polis, atılan domateslerin farklı yerlerden ve farklı kişiler tarafından atıldığını tespit ederek bu kişileri aramaya başladı. Bununla birlikte polis, domates fırlatan kişiler için adam yaralamaya teşebbüs ve eşyaya zarar verme nedeni ile soruşturma açılacağını belirtti.

Düzenlenen miting esnasında bir takım kişiler tarafından da aşırı sağ parti taraftarlarının Merkel'i yuhalayarak 'defol', 'vatan haini', 'yalancı', 'riyakar' ifadelerini kullanarak bağırdıkları belirtildi.

MERKEL’DEN KÜSTAH AÇIKLAMA

Almanya'da seçimlerden önce Sosyal Demokrat Parti lideri Schuzl ile kozlarını canlı yayında paylaşan Merkel, Türkiye karşıtı açıklamalarda bulundu.

Başbakan Merkel, Türkiye'nin Avrupa Birliği'ne asla giremeyeceği kanısında olduğunu belirtti.