Meksika'da 7 şiddetinde gerçekleşen deprem tedirginliğe sebep oldu.

Chiapas açıklarında 7 büyüklüğünde bir deprem meydana geldi. Amerika Birleşik Devletleri Jeolojik Araştırma Merkezi (USGS), tarafından gerçekleştirilen sözlü beyanda, merkez üssü Tajumulco bölgesinin 8 kilometre güneybatısı olan depremin yerin 111 kilometre altında kaydedildiği bildirildi.

MEKSİKA’DA TSUNAMİ ALARMI VERİLDİ

Reuters haber ajansı, depremin ardından önce tsunami alarmı verildi, daha sonra ise tsunami tehlikesinin bulunmadığı açıklandı. Meksikalı yetkililer halkı uyardı deprem anında sakinliği ve sükûneti korumaları gerektiğini belirtildi.Meksikalı yöneteciler su baskınları ve can ve mal kayıplarının olabılıcegını duyurdu.

MEKSİKALI YETKİLİLERDEN HENÜZ NET BİR BİLGİ VERİLMEDİ

Bölgede yer çatlakları da meydana gelirken binalar da hasar gördü. İlk belirlemelere göre henüz ölen veya yaralanan bulunmadığı açıklandı. Meksikalı yetkililer depreme ve tsunamı için gerekli hazırlıkları yaptıklarını fakat hazırlıkların yetersiz kalması durumunda çevre ülkelerden yardım gelebileceğini belirttiler. Meksikalı vatandaşların tsunamı olasılığına karşı tsunamı olacak bölgelerden uzak durması gerektiği belirtildi. Meksikalı vatandaşlar durumdan çok tedirgin ve yetkililerden durumla ilgili an be an açıklama beklediklerini belirttiler.