Reuters haber ajansıın son dakika olarak verdiği habere göre Mekke’deki Mescid-i Haram’da gerçekleştirilecek bir terörist saldırısının son anda engellendiği belirtildi.

Arabiya TV’ye dayandırılan bilgide Suudi güvenlik ekiplerinin Mekke’deki saldırıyı evvelden tespit edip engellediği açıklandı.

İçişleri Bakanlığı Sözcüsü Mansur el Turki, güvenlik ekiplerinin gerçekleştirdiği operasyonlarla etkisiz hale getirildiğini aktarırken, bir canlı bombanın polisle çatışmasının ardından kendini patlattığını ifade etti.

6 kişinin yaralandığı bildirilirken, güvenlik ekipleri 5 kişinin gözaltına alındığını aktardı.

Sabah saatlerinde Al Arabiya TV, güvenlik ekiplerinin “arananlar listesi”nde olan bir adamın vurularak öldürüldüğünü açıklarken, bazı kişilerin de gözaltına alındığını belirtti.

Silahlı saldırganın terörden arandığı ve güvenlik ekipleriyle çatıştığı aktarılmıştı.

TEHDİT ETMİŞLERDİ

İran ile Suudi Arabistan arasındaki gerginlik hat safhada ilerlemeye devam ederken İran'dan son dakika tehdit mesajları yayınlandı. Muhammed Bin Selman'ın  geçtiğimiz günlerde İran'a yönelik tehditvari olarak ''Savaşı İran sınırları içine çekmeliyiz" şeklinde açıklamalarına karşılık verdi. İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, adeta karşılıklı olarak tehdit etti. 

ADETA TEHDİT ETTİ

Merkezinin Lübnan'da bulunduğu El Minar televizyon kanalına konuşan İran Savunma Bakanı Hüseyin Dehkan, "Suudi Arabistan yönetiminin İran'a karşı aptalca askeri bir eylemde bulunması halinde, bu ülkede kutsal şehirler dışında güvenli yer bırakmayacakları" şeklinde tehditvari şekilde açıklamalarda bulundu.