Mekke'ye Füze Saldırısı Harekete Geçirdi: Olağanüstü Toplanıyorlar!

İslam İşbirliği Teşkilatı, Husilerin Yemen'den Mekke-i Mükerreme yönüne gerçekleştirdiği füze saldırısını görüşmek üzere cumartesi günü olağanüstü bir toplantı düzenleyecek.

Mekke'ye Füze Saldırısı Harekete Geçirdi: Olağanüstü Toplanıyorlar!

İslam İşbirliği Teşkilatı'ndan, Husilerin Yemen'den Mekke-i Mükerreme yönüne gerçekleştirdiği füze saldırısını görüşmek üzere cumartesi günü dışişleri bakanları düzeyinde olağanüstü bir toplantı düzenleneceği açıklandı.

DAVETİYELER GÖNDERİLDİ

İslam İşbirliği Teşkilatı Genel Sekreteri İyad Emin Medeni, yaptığı yazılı açıklamada, Husiler ile devrik lider Ali Abdullah Salih yanlılarının, Mekke-i Mükerreme yakınlarına gerçekleştirdiği saldırının ortaya çıkardığı tehlikeleri görüşmek üzere cumartesi günü dışişleri bakanları düzeyinde bir toplantı düzenleneceğini ifade ederek, teşkilatın yönetici kurulu üyelerine davetiye gönderildiğini belirtti.

TOPLANTI CİDDE'DE DÜZENLENECEK

Söz konusu toplantının İİT'nin Suudi Arabistan'ın Cidde kentindeki genel sekreterlik merkezinde düzenleneceği kaydedildi.

KOALİSYON GÜÇLERİ MEKKE YÖNÜNE FÜZE ATILDIĞINI DUYURMUŞTU

Suudi Arabistan öncülüğündeki Koalisyon Güçleri Komutanlığı, geçen perşembe günü Husilerin, Yemen'in Sada vilayetinden Mekke yönüne füze attığını ve söz konusu saldırının kente 65 kilometre mesafede engellendiğini duyurmuş, Husiler ise bu açıklamayı yalanlamıştı.

Kaynak: haberler.com

Yorum Yaz

BUNLAR DA İLGİNİZİ ÇEKEBİLİR