Eski başkan Barack Obama'nın kampanyasında da görev alan Benenson'u şirketinde yer vermesi, Zuckerberg'in başkanlık koltuğuna göz diktiğine dair iddialarını gündeme getirdi.

FACEBOOK'DAN SİYASİ HAMLELER

Geçtiğimiz aylarda sosyal mecrada terörizm ile mücadelede yapay zekanın tek başına yeterli olmadığını belirten Facebook, karmaşık algoritmalar üzerinde çalıştığını, terörizm içeren paylaşımların henüz yüklenmeden silinebileceğini açıkladı.

Facebook, Londra'daki terör saldırısının sonrasında sosyal medya araçlarını teröristler için bir düşman bölge haline getireceklerini belirttiler. İngiltere Başbakanı Therasa May sosyal medya şirketlerini uyarması üzerine facebook harekete geçti.

Facebook'ta nelerin paylaşılacağına karar veren düzenlemelerin en yetkili adı ve eski federal savcı Monika Bickert, "Terörist propaganda yıllar içinde değiştikçe bizim uygulamalarımız da değişti. Şuan teknolojiyi kullanarak bu içeriği bulmaya odaklanmış haldeyiz ki insanlar görmeden silebilelim" dedi.Bunun için çalışmalarımızı değişen terör tekniklere göre organize ediyoruz diye açıklama yaptı.

'FACEBOOK TERÖRİSTLERİN DÜŞMANI OLMALI'

Facebook Politika Direktörü Simon Milne yaptığı açıklamada, şöyle denildi:

"Biz Facebook'un teröristler için düşman bölge olmasını istiyoruz. Teknolojiyi ve insan denetimini birlikte kullanarak, farkına varır varmaz terörist içerikleri platformumuzdan çıkarmak için yılmadan çalışıyoruz. Bu arada herhangi bir kişinin güvenliği için acil bir durum ortaya çıktığında hemen güvenlik makamlarını haberdar ediyoruz."