Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun yemin törenine katılmak için Venezuela’ya gitmişti. Maduro, konuşmasında konuk devlet başkanlarını tanıtırken Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı "selamünaleyküm" diyerek selamladı.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Venezuela Cumhurbaşkanı Nicolas Maduro'nun resmi yemin törenine katıldı. Maduro için ilk tören Venezuela Yüksek Mahkemesinde gerçekleştirildi.

Cumhurbaşkanı Yardımcısı Fuat Oktay, Yüksek Mahkemesi’nde anayasa yargıçlarınca karşılandı. Resepsiyon alanındaki tören şeref defterini imzalayan Oktay ayrıca İran, Rusya, Çin, Bolivya ve Filistin başta olmak üzere törene katılan ülke başkanları ve temsilcilerle de görüştü.

Yemin etmek üzere tören salonuna giriş yapan Maduro, yüksek yargı üyeleri ve Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay ile tokalaştı. Maduro, yüksek mahkeme başkanının huzurunda yemin ederek görevine başladı.

Yemin ettikten sonra salondaki misafirlere seslenen Maduro Cumhurbaşkanı Yardımcısı Oktay'ı "selamünaleyküm" diyerek selamladı ve Oktay'ın Türkiye Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ı temsil etmek üzere Venezuela'da olduğunu belirtti.

Yemin töreni Yüksek Mahkemedeki törenden sonra Askeri Akademide devam etti. Tören, burada yapılan geçit töreninden sonra sona erdi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.