Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, Sarı Yelekliler hakkında açıklama yaptı. Macron, 'Aday olurken söylediklerimi unutmadım. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim. Bu hafta içerisinde önemli kararlar vereceğim.' ifadelerini kullandı.

"ÜLKEDE DERİN VE HAKLI BİR ÖFKE MEVCUT"

Fransa Cumhurbaşkanı Macron haftalardır süren sarı yelekliler protestosu sebebi ile önemli açıklamalarda bulunarak, 'Ülkede derin ve haklı bir öfke mevcut. Aday olurken söylediklerimi unutmuş değilim. Ekonomik ve sosyal bir olağanüstü hal ilan edeceğim. Bu hafta içerisinde önemli kararlar vereceğim.' dedi.

"İŞSİZLİĞİ ORTADAN KALDIRMAMIZ GEREKİYOR"

Macron, 'Çok ciddi kurallar ile ekonomimizi korumamız gerekiyor. Halk bize son 18 ayda bu talepte bulunuyor. İşsizliği ortadan kaldırmamız lazım. Bunun başka bir alternatifi yoktur. Bu kolektif bir projedir. Avrupa'nın da yapması gereken bir projedir. Herkesin fikrini dinlemeliyiz. Herkesin de bu tartışmaya katılımcı olması gerekiyor. Bizim istediğimiz böylesine daha iyi yaşam şartlarının ortaya konması gerekmektedir. Ülkenin onlarca senedir merkezi şekilde yönetilmesi gerekiyor.' açıklamalarında bulundu.

"2 BİN EURODAN AZ MAAŞ ALANLARA ZAM YAPILACAK"

Macron, 'Tarihi bir dönüm noktasındayız. Ayda 2 bin eurodan az maaş alanlara zam gelecek. Özel sektör de çalışanlarına zam yapsın' dedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.