Geçen hafta terör örgütü YPG/PKK tehditlerine karşı kurulan Suriye Kabileler ve Aşiretler Meclisi, ABD'nin Suriye'den ayrılmasının ardından örgüte desteğini devam ettireceğini belirten Fransa'yı ağır bir şekilde eleştirdi. Acel aşireti önderi Ebu Ali Sicco, " Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'a sesleniyoruz. Suriye halkı hiçbir zaman yabancı işgalini kabul etmiyor" ifadesini kullandı.

Fransa'nın da bölgeden çekilmesini gerektiğinin altını çizen Sicco, "Suriye'de terör örgütlerine destek olunmasını hiçbir zaman kabul etmiyoruz. Terör örgütü PKK, halkımıza büyük zararlar vererek dağıtmıştır. Örgüt halkımızı katledip Esed rejimiyle aynı safta yer almıştır. Bu nedenle Suriye’de PKK'ya destek verenler bizim için teröristtir" dedi.

"KENDİ ÜLKENİZLE UĞRAŞIN"

Sicco Fransa'yı işaret ederek, "Eskiden de ülkemizi işgal etmiştiniz. Fakat Suriye halkı bugün Fransa'nın kim olduğunu, PKK'ya Afrin'de kimin destek verdiğini ve onların kazdığı tünellerde kimlerin yardım ettiğini çok iyi biliyor" diye seslendi.

Sicco, "Fransa'nın işgalini kabul etmiyoruz. Fransa ve Rusya gibi ülkeler burada ne yapıyor ?" yorumunda bulundu.

"SENDE BİR TERÖRİSTSİN"

Sicco, Macron'a seslenerek, "Suriye'den çıkın ve sarı yeleklilerinizle ilgilenin. Buraya gelip Suriye halkını da mı öldüreceksin? Sen git önce kendi ülkeni, Fransa'yı düzelt, daha sonra başka ülkelerin iç işlerine bulaş. Sen de bizim için PKK ve DEAŞ gibi bir teröristsin" dedi.

Son Dakika Dünya Haberleri için aşağı kaydırın.