Arsal Belediye Başkanı Basil El-Hucayri gerçekleştirdiği açıklamada, "Arsal'ın Eş-Şefik Mahallesi'nde bugün oluşan patlamada, iki Suriyeli öldü üç kişi yaralandı. Patlamanın nedeni henüz netleşmedi. Başka bir yere saldırı yapmayı hedefledikleri ve arabalarında taşımış oldukları patlayıcının infilak etmiş olabileceği ihtimali üzerinde duruluyor." açıklamasını yaptı.

Lübnan resmi haber ajansında (NNA) yer alan haberde de ölen iki kişinin 20 ve 25 yaşlarında olduğu ve Suriye'nin Kusayr ilçesinden geldikleri söylendi.

Haberde, ikisi Suriyeli birisi Lübnanlı olmak üzere yaralanan üç kişinin tedavi için olay yerinin yakınındaki El-Rahme hastanesine götürüldükleri aktarıldı.

Patlamanın yaşandığı alanı kuşatma altına alan Lübnan Ordusu, olayla ilgili soruşturma başlattığı bilgisi verildi.

Beyrut'un kuzey doğusundaki Arsal ilçesi, Suriye'deki silahlı gruplar, Hizbullah milisleri ve Lübnan ordusu arasında zaman zaman yoğun çatışmalarla gündeme geliyor.

Lübnan ordusu, Ağustos 2014'ten bu yana Suriye'den gelen gruplara karşı Arsal ve civarındaki bölgede operasyonlar yapılıyor. Arsal kasabasında iki yıl önce ordu güçleri ile Suriye'den gelen silahlı gruplar arasında çıkan ve 5 gün devam eden çatışmalarda 17 Lübnan askeri ölmüş, 86 asker yaralandı.

Kaynak: En Son Haber