Londra polisi tarafından yapılan açıklamada, başkentin batısındaki Latimer Road semtinde yer alan binada yerel saatle 01.00'de (TSİ 03.00) çıkan yangında yaşanan can kaybının 12'ye yükseldiği belirtildi.

NE OLMUŞTU?

Londra'da, sabaha karşı saatlerde çıkan yangın dolayısıyla 27 katlı bir apartman alevler içerisinde kaldı. Söndürme söndürme gayretleri beş saatten fazladır devam ediyor ve binada yaşayan kişilerin pek çoğunun içeride sıkışmış olduğundan endişe duyuluyor.

30 YARALI!

Yaralılar hastaneye taşınıyor. Takriben 6 saattir alevleri dindirmek için gayret ediliyor ve halen olayın sebebi ve binadan ikamet edenlerin bulunup bulunmadığıyla alakalı resmi ağızlardan gelen bir bildirim söz konusu değil. Olaya şahit olanların açıklamalarına göre ise, binada bulunan ve kurtarılmayı bekleyen kişiler var.

İÇERİDE İNSANLAR VAR!

İngiltere'nin başkenti Londra'da 27 katı bulunan bir apartmanın ikinci dairesinde beliren ve kısa sürede tüm katlara ulaşan alevlerin kontrolüne dair çalışmalara devam ediliyor.

Londra'nın batı yakasında bulunan Latimer Road ilçesinde yer alan 27 katlı apartmanın ikinci katında yerel saatle 01.15'ten bu yana henüz tespit edilemeyen bir sebeple yangın hadisesi cereyan ediyor.

Vaziyetten haberdar olunması üzerine olay mahalline birçok sayıda polis ve hızıracil birimleri ile 200'den çok itfaiyeci gönderildi.

İtfaiye birimleri tez zamanda binanın etrafını çevreleyen yangını denetim altında tutmak adına çok emek gösteriyor.