İngiltere'nin başkenti Londra'da bir metro ve tren istasyonu şüpheli çanta ihbarı sebebiyle tahliye edildi.

Londra'nın yoğun olarak kullanılan tren ve metro istasyonu Euston, şüpheli çanta alarmı üzerine boşaltıldı.

Ulaşım polisi, bir ihbar üzerine istasyonun tahliye edildiğini ve alakalı ekiplerin olay yerine sevk edildiğini belirtti.

Görgü tanıklarının sosyal medyada paylaştığı mesajlarda, yere düşen bir bavuldan çıkan dumanın yolcular arasında paniğe yol açtığı yer alıyor.

Çok sayıda metro ile şehirlerarası hattın geçtiği istasyona girmek üzere olan trenler durduruldu.

GEÇTİĞİMİZ HAFTA BİR PATLAMA YAŞANDI

Londra'da Holborn metro istasyonunda meydana gelen bir patlama sonucu metro dumanlara boğuldu. Vatandşlar dumanlarıniçerisinden panik halinde dışarı çıkarıldı. Olay yerine sevk edilen itfaiye ekipleri olaya müdahale ettiler. Polis ekipleri ise arızalı bir metronun sebep olduğunu ifade ettiler. 

Sosyal medyaya düşen görüntülerde metronun içinde panik halinde kaçıştıkları ve nefes almakta zorluk çektikleri görülüyor. Olay yerine gelen ekiplerin çalışmaları ardından metro güvenli bir şekilde ulaşıma tekrar açıldı.

Diğer yandan İngiltere'nin başkenti Londra 'daki Kingsland Caddesi'nde geçen haftalarda polisin kovalaması sonucu bir dükkana giren ve burada gözaltına alındıktan bir saat sonra hastanede yaşamını yitiren Rashan Charles'ın polis şiddeti sonucu öldüğünü savunan göstericiler, olay yerinin yakınında toplanmışlardı.

Çevrede güvenlik önlemi alan polis ile gösteriler arasında arbedenin yaşandığı protestoda, göstericiler zaman zaman polise çeşitli cisimler fırlattı. Polisin yoğun güvenlik önlemleri aldığı gösteriyi, Londra emniyeti havadan helikopterle takip etti.

İngiliz polisi, 22 Temmuz sabahı erken saatlerde ekiplerin durdurmak istedikleri bir araçtan inen Charles'ın, polisin çağrısına uymayarak, Kingsland Caddesi üzerindeki bir dükkana girdiğini, bu sırada ağzına bir obje atarak bunu yutmaya çalıştığını, gencin ardından dükkana giren polis memurunun Charles'ın ağzındaki maddeyi çıkarmaya çalıştığı, ancak gencin fenalaşarak hastaneye kaldırıldığı ve bir saat sonra hayatını kaybettiğini açıklamıştı.